Võitsid .ee domeenioksjoni?

Kui soovid domeeni kasutama hakata, siis alusta domeeni registreerimisega siin!

Kus ja kuidas toimub .ee domeenioksjon?

  • .ee domeenioksjonite veebileht asub aadressil https://www.internet.ee/domeenioksjonid
  • Domeenioksjonile lähevad kõik .ee registrisüsteemist vabanevad domeenid. Näiteks kui .ee domeen aegub, siis on selle senisel kasutajal võimalik 45 järgmise päeva jooksul oma domeeni registreeringut jätkata. Kui need 45 päeva on möödunud ning senine kasutaja registreeringut jätkanud pole, läheb kustunud domeen 24 tundi vältavale oksjonile, kus kõigil oksjonil osalejatel on võimalik soetada sellele domeenile registreerimise eelisõigus alghinnaga 5 eurot (lisandub käibemaks).
  • Oksjonitüüp on pimeoksjon, mis tähendab seda, et pakkumiste info pole avalik. Oksjon kestab vahemikus kell 00:00-23:59.
  • Oksjoni võitja saab pärast tasumist oma valdusesse domeeni reserveerimiskoodi, millega saab ta vabalt valitud registripidaja juures vormistada võidetud domeeni registreeringu. Nimetatud tehingule lisandub registripidaja hinnakirja alusel domeeni hind ehk Zone kaudu registreerides lisandub oksjonitasule näiteks ühe aastase registreeringutsükli korral 8,37 eurot (lisandub käibemaks). ee domeeni saab registreerida maksimaalselt kuni 10 aastaks.
  • Kui oksjoni võitja on domeeni eest Eesti Interneti Sihtasutusele oksjonitasu ära tasunud, on tal seejärel aega 14 päeva, et domeen ära registreerida. Senikaua on domeen reserveeritud.
  • Kui oksjoni võitja pole seitsme päeva jooksul registrile oksjonitasu ära maksnud, kaotab ta eelisõiguse ning domeen läheb uuesti enampakkumisele. Kui oksjoni võitja pole 14 päeva möödudes peale oksjonitasu maksmist registreerimistaotlust võidetud ning reserveeritud domeenile esitanud, kaotab ta eelisõiguse ning domeen läheb uuesti enampakkumisele.

Oksjonikeskkonna täpsete reeglitega saad tutvuda aadressil https://www.internet.ee/domeenid/domeenide-oksjonikeskkonna-kasutajatingimused