Django ja Ruby on Rails tugi Zones

margus
Jaga:

Antud blogipostitus on 187 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Kui otsid Django või Ruby on Rails-i hostingut, siis nüüdsest võid seda julgelt Zonest küsida.

Kuna tegemist on suhteliselt ressursinõudlike raamistikega, saame neid esialgu pakkuda vaid privaatserveris. Lisaks kipuvad nende raamistike peale loodud lahendused olema erivajadustega, mis võib tähendada serveri poole mitmesuguste lisamoodulite paigaldamist ning konfimist. Privaatserver võimaldab keskkonda paremini konkreetsele raamistikule sobivaks seadistada.

Rails-i paneme soovi korral tööle ruby 1.8.6-ga üle mod_passenger-i.

Serverisse on vaikimisi paigaldatud järgmised moodulid:

 1. actionmailer (2.1.1, 1.3.6)
 2. actionpack (2.1.1, 1.13.6)
 3. actionwebservice (1.2.6)
 4. activerecord (2.1.1, 1.15.6)
 5. activeresource (2.1.1)
 6. activesupport (2.1.1, 1.4.4)
 7. fastthread (1.0.1)
 8. gettext (1.93.0)
 9. haml (2.0.3)
 10. mislav-will_paginate (2.3.4)
 11. rails (2.1.1, 1.2.6)
 12. RedCloth (4.0.3)

Vastavalt soovile saab kasutada kas Rails 1.x või Rails 2.x-i.

Django paneme soovi korral tööle python 2.5-ga üle FastCGI.

Serverisse on vaikimisi paigaldatud järgmised pythoni moodulid:

 1. MySQLDB
 2. flup
 3. Django (1.0)

Kuna tegemist on esialgu beta-teenusega (loe: see on veidi toores), siis klient ise haldusliidese kaudu neid võimalusi aktiveerida ja seadistada ei saa. Vajalikud veebiserveri seadistused teeme kliendi soovil hetkel ise.

Huvi ja küsimuste korral tuleks kindlasti pöörduda aadressile development@zone.ee ning täpsustada üle majutatava rakendusega seotud erisoovid ja moodulid.

Kommentaarid

2 kommentaari
 • Igati lahe!

  Muuseas, te peaksite kaaluma ka virtuaalservereid xeni peal pakkumist veits odavamalt kui seda on privaatserverid. Üldiselt on ruby kogukonnas väga levinud VPS kasutamine ning soovitan ka ise soojalt kõigile neid, kes alustavad Ruby ja Railsiga tegutsemist.

  Igatahes jõudu ja jaksu ruby jooksutamisega.

  Jõudu,
  Priit

  PS, kui kellegil tekib ruby/railsi kohta küsimusi, siis kohalikke rubitajaid võib kohata Eesti oma ruby kommuunist http://ruby.ee

 • Virtuaalsete privaatserverite peale oleme mõelnud küll ja natukene ka nokitsenud, kuid täit arendusjõudu sinna taha hetkel veel pannud ei ole.

  Põhjuseid selleks on mitmeid, kõige olulisem on see, et me pole siin Eestis näinud seni korralikku nõudlust. Meilt näiteks uuritakse VPS lahenduste kohta keskmiselt korra kvartalis või isegi vähem. Lisaks oleme jälginud, kuidas üritajatel (näit ML) siin läinud on ja mulje on jäänud, et reaalsed nö “edulood” seni puuduvad.

  Kommertslahenduste (VMWare, XenSource) litsentsinduse hinnapoliitika ning kohati ka nendel platvormidel teenuse osutamise tingimused muudavad virtuaalmasinad kliendi jaoks kohati sama kalliks või kallimaks, kui reaalse privaatserveri rentimine.

  Vabavaralised lahendused nagu Xen, KVM jt on ennast alles positsioneerimas , RedHat (kelle Linuxi distributsiooni “derivaati” meiegi kasutame) teatas alles mõned kuud tagasi, et viskab Xen’i sisuliselt üle parda ja läheb üle KVM’ile.

  Kindlasti jälgime teemat jätkuvalt aktiivselt ning kui a) eksisteerib lõpuks reaalne nõudlus ning b) leiame, et mõni platvorm on _stabiilne_ ja kliendile soodne, siis midagi ehk ka sünnib.

  P.S. Ärge nüüd tormake Virtuozzot (OpenVZ) sovitama kõik, hoolimata sellest, et ma seda eelpool konkreetselt ei nimetanud, oleme sedagi testinud 🙂

Kommentaarid suletud.

Populaarsed postitused

Veelkord aegunud PHP versioonidest

Kaarel Urva
Mäletatavasti teavitasime aprilli lõpus kliente sellest, et aegunud PHP versioonide kasutamine muutub tasuliseks. Mõistetavasti tuli see uudis paljudele...

Peagi saabub WooCommerce 9.0

Ingmar Aasoja
Kui räägime veebilehtedest, siis mõtleme sageli WordPressile. Kui lisame jutule e-poe, siis enamasti räägime WooCommerce'ist. WooCommerce on paljude...

PHP versiooniuuenduste strateegiad

Ingmar Aasoja
See, et aegunud PHP on koormaks nii meile kui ka klientidele, on korduvalt läbikäidud teema. Seetõttu oleme ette võtnud teekonna, millega püüame...

BIMI ja DMARC ei pruugi päästa: Tähelepanuta jäänud DKIM haavatavus

blogi
Zone spetsialistid märkasid DKIM standardis olevate hoiatuste ignoreerimisest tulenenud haavatavust, mis mõjutab kogu e-posti ökosüsteemi ja paneb...