Domeenireformi lõpuni jäänud ainult üks kuu

Rauno Kais
Jaga:

Antud blogipostitus on 145 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Vastavalt 5. juulil 2010. aastal alanud Eesti tippdomeenireformile tuleb kõik enne antud kuupäeva registreeritud .ee domeenid ümber registreerida ehk siis lihtsustatult öeldes uuendada.

Statistikast võib välja lugeda, et reformi esimesed viis kuud on olnud suhteliselt loiud. Nimelt on 5. detsembriks ligikaudu 16 000 isikut oma domeene uuendanud, enne reformi algust oli aga .ee domeene umbes 80 000. Seega on ümberregistreeritud domeene ainult viiendik!

Põhjuseid leidub mitmeid, miks aktiivsus seni nii madal on olnud, aga nendel pole mõtet peatuda. Seda teemat on lahatud juba mitu kuud. Tähtis on hetkel see, et viimase kuu jooksul tuleb oma .ee domeen uuendada. Kui seda ei tehta, siis peale reformi lõppkuupäeva algatatakse uuendamata domeenidele kustutamismenetlus, mis päädib sellega, et isik jääb lihtsalt oma domeenist ilma.

Siinkohal palume veelkord kõigil oma .ee domeeni staatus üle kontrollida ja ka oma sõpradele, tuttavatele seda infot levitada, et uus aasta algaks probleemivabalt.

Kõige lihtsam on oma domeeniseisu vaadata kui lähete veebilehele www.zone.eu ja sisestate lihtsalt konkreetse domeeninime. Seejärel kuvab süsteem, kas domeeniga on kõik korras või vajab see uuendamist.

Populaarsed postitused

Partner soovitab:
Veebilehe optimeerimine paneb tulud kasvama

Digielu
Tänapäevase veebilehe optimeerimine mõjutab otseselt seda, kui hästi nii otsingumootorid kui ka kasutajad sinu veebilehte tajuvad.

Teeme andmebaasiühendused turvalisemaks

Ingmar Aasoja
Teatavasti on SQL andmebaaside kasutajatel vaikeseadistustes lubatud ühenduda ainult lokaalselt, mis tagab selle, et andmed ei liigu üle võõraste võrkude....

Partner soovitab:
Kuidas tõsta e-poe müüki disaini abil?

blogi
Kas oled märganud, et veebilehed on justkui uued vaateaknad? Inimesed toimetavad üha enam veebis, mis tähendab, et ka suur osa oste tehakse seal. See...