Domeenireformi lõpuni jäänud ainult üks kuu

Rauno Kais
Jaga:

Antud blogipostitus on 158 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Vastavalt 5. juulil 2010. aastal alanud Eesti tippdomeenireformile tuleb kõik enne antud kuupäeva registreeritud .ee domeenid ümber registreerida ehk siis lihtsustatult öeldes uuendada.

Statistikast võib välja lugeda, et reformi esimesed viis kuud on olnud suhteliselt loiud. Nimelt on 5. detsembriks ligikaudu 16 000 isikut oma domeene uuendanud, enne reformi algust oli aga .ee domeene umbes 80 000. Seega on ümberregistreeritud domeene ainult viiendik!

Põhjuseid leidub mitmeid, miks aktiivsus seni nii madal on olnud, aga nendel pole mõtet peatuda. Seda teemat on lahatud juba mitu kuud. Tähtis on hetkel see, et viimase kuu jooksul tuleb oma .ee domeen uuendada. Kui seda ei tehta, siis peale reformi lõppkuupäeva algatatakse uuendamata domeenidele kustutamismenetlus, mis päädib sellega, et isik jääb lihtsalt oma domeenist ilma.

Siinkohal palume veelkord kõigil oma .ee domeeni staatus üle kontrollida ja ka oma sõpradele, tuttavatele seda infot levitada, et uus aasta algaks probleemivabalt.

Kõige lihtsam on oma domeeniseisu vaadata kui lähete veebilehele www.zone.eu ja sisestate lihtsalt konkreetse domeeninime. Seejärel kuvab süsteem, kas domeeniga on kõik korras või vajab see uuendamist.

Populaarsed postitused

Nutikas Pilveserver: tark lahendus e-poe ja nõudlike veebiprojektide jaoks

Tanel Männik
Nutikas Pilveserver pakub nüüdisaegset ja kulutõhusat lahendust, mis ühendab endas paindlikkuse ja võimsuse, et rahuldada kõrge külastatavusega...

Hallatud või halduseta platvorm: kumb vastab paremini sinu vajadustele?

Martin Kirs
ZoneOS platvorm on meie hallatavate teenuste alustala, sisaldades endas justkui mitme IT-spetsialisti pädevusi. Kuidas see platvorm on nii "nutikas" ja...

Zone Veebiakadeemia - lihtsad tööriistad kodulehega alustamiseks

blogi
Zone Veebiakadeemia uue hooaja värskeimas osas räägib Zone arendustiimi juht Ingmar kasulikest tööriistadest, mis aitavad sul hõlpsalt ja arusaadavalt...

Partner soovitab: Kodulehe hooldus ehk kuidas kaitsta seda küberrünnakute eest

MarketingSharks
Veebiarenduse maailmas on WordPress vaieldamatult üks kõige populaarsemaid sisuhaldussüsteeme.