Uued ICANN reeglid tõid täiendavaid kohustusi registreerijatele

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 110 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

icann-logoHead uut aastat! Ja läheme kohe taas asja juurde…

Eelmise aasta juunis avalikustas ICANN uue registrilepingu (Registrar Accreditation Agreement www.icann.org/en/resources/registrars/raa/approved-with-specs-27jun13-en.htm#raa), mis muutis oluliselt seniste ICANN poolt akrediteeritud registripidajate ja ka domeeni registreerijate kohustusi.

Mitmed uue registrilepingu muudatused jõustusid 1. jaanuarist 2014.

Suurima muudatusena nõuab ICANN, domeeniruumi korrastamise eesmärgil, registripidajatelt domeeni registreerija kontaktandmete õigsuse kontrollimist. See tähendab, et peale geneerilise domeeni (COM, NET, ORG) vms registreerimist saavad registreerijad tulevikus e-kirja, milles palutakse kirjas oleva lingi avamisega kinnitada oma kontaktandmete õigsust.

Lingile tuleb klõpsata hiljemalt 15 päeva jooksul peale domeeni registreerimist. Kui seda ei tehta, siis domeen deaktiveeritakse. See tähendab, et domeen suunatakse meie partneri lehele. Enne domeeni deaktiveerimist saadetakse kliendile ka 3 täiendavat meeldetuletust.

Samasugune protseduur toimub ka geneeriliste domeenide kontaktandmete muutmisel.

Ühtlasi peavad ICANN akrediteeritud registripidajad ja nende edasimüüjad oma kasutustingimustes linkima ICANN poolt koostatud registreerijaid harivale lehele (http://www.icann.org/en/resources/registrars/registrant-rights/educational).

Samuti peavad registripidajad postitama oma lehele ICANN poolt väljastatud informatsiooni registreerija õiguste ja kohustuste kohta (http://www.icann.org/en/resources/registrars/registrant-rights/benefits)

Mõlemad on Zones leitavad meie Keskkasutajalepingu sektsioonid Domeeniteenuste eritingimused (https://www.zone.ee/et/contract/keskkasutajaleping/domeeniteenuste-eritingimused/).

Populaarsed postitused

Vähem peavalu uute PHP versioonidega

PHP 8.2 nüüd ametlikult väljas

Ingmar Aasoja
PHP versioon 8.2 on nüüd ametlikult väljas. Käesolevaga keskendume sellega kaasnevatele olulisematele uuendustele.

Partner soovitab:
Veebilehe optimeerimine paneb tulud kasvama

Digielu
Tänapäevase veebilehe optimeerimine mõjutab otseselt seda, kui hästi nii otsingumootorid kui ka kasutajad sinu veebilehte tajuvad.

Teeme andmebaasiühendused turvalisemaks

Ingmar Aasoja
Teatavasti on SQL andmebaaside kasutajatel vaikeseadistustes lubatud ühenduda ainult lokaalselt, mis tagab selle, et andmed ei liigu üle võõraste võrkude....

Partner soovitab:
Kuidas tõsta e-poe müüki disaini abil?

blogi
Kas oled märganud, et veebilehed on justkui uued vaateaknad? Inimesed toimetavad üha enam veebis, mis tähendab, et ka suur osa oste tehakse seal. See...